GOLIAT - IMPACT CONTROL 2024
Jämför priser
Klicka på en butik för att gå vidare
Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 260,00 € Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2024 |
| Vikt | 355 - 370 g |
| Form | Rund |
| Balanspunkt | Låg |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Slät |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 12K Kolfiber |
| Kärna - fasthet | Mjuk |
| Kärna - material | EVA Soft Pro |
| Speltyp | Motionär, Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Goliat |
Beskrivning från tillverkare
Pala Goliat Impact CTR 24 med rund form, slagytor av 12K kolfiber, 100 % kolfiberram och matt finish. Den nya Impact CTR 24 är en racket för avancerade/professionella spelare, tack vare dess låga balans ger den större kontroll vid varje slag. Den 100 % kolfiberramen bidrar till hållbarheten och bevarandet av racketen. Denna racket har vårt EVA SOFT PRO-gummi som ger mer kraft i varje slag. Tack vare kvaliteten på de material vi använder i tillverkningen av våra racketar har vi lyckats öka hållbarheten och prestandan hos varje modell.
Utskrift från www.racketguide.com














