ENEBE - AEROX 7.1 V2 2025
(2 Omdömen)
Jämför priser
Klicka på en butik för att gå vidare
Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 190,00 € Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2025 |
| Vikt | 355 - 370 g |
| Form | Dropp |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Slät |
| Ytskikt - fasthet | Medel |
| Ytskikt - material | 3K kolfiber |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | Black EVA HR3 |
| Speltyp | Motionär |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av Enebe |
Beskrivning från tillverkare
Aerox är fortfarande en av de mest älskade racketarna av vår publik. Detta beror på den perfekta kombinationen av tekniska egenskaper: dropform, 3k-kolfiber och medeltät gummi. Detta skapar ett mycket balanserat racket.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
4.0(från 2 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
4
"Miko", Man 48 år
Nivå: motionär
perfekt
2026-01-26, 23:49
4
"Javier", Man 44 år
Nivå: motionär
Precisa
2026-02-14, 08:54
















