CORK - SUPREME POWER IV 2025
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns butiker i andra regioner som säljer det här racket:
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Cork - Supreme Power IV 2025:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | kr 4 800,00 Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2025 |
| Vikt | 355 - 375 g |
| Form | Diamant |
| Balanspunkt | Hög |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Ruggad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 24K kolfiber + 3K kolfiber + kork |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | Extreme Foam |
| Speltyp | Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Cork |
Beskrivning från tillverkare
Supreme Power IV är utvecklat för erfarna spelare som söker maximal power utan att förlora precision och stabilitet. Ett racket designat för tävlingsspel och spelare med djup förståelse för spelets taktiska nyanser. Utrustat med Bio Soft Foam, ett miljövänligt skum som reducerar vibrationer och ökar komforten, samt Cork Bioshield som ger extra stabilitet och en lägre balanspunkt. Den nya Full Carbon Flex-designen säkerställer hög prestanda året runt, medan den råa ytan gör det enkelt att lägga till spin och precision i slagen. Som en del av 2025-kollektionen har Premium Control III den nya utbytbara, vattenavvisande och antibakteriella snörteknologin. Ett exklusivt racket – 100 % portugisiskt och 100 % Cork Padel.
Utskrift från www.racketguide.com


















