COCO PADEL - RC FOUR 2023
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Coco Padel - RC Four 2023:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 150,00 € Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2023 |
| Vikt | 350 - 370 g |
| Form | Dropp |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | 80% glasfiber + 20% kolfiber |
| Ytskikt - typ | Mönstrad |
| Ytskikt - fasthet | Medel |
| Ytskikt - material | 3K Kolfiber |
| Kärna - fasthet | Mjuk |
| Kärna - material | EVA Soft Foam |
| Speltyp | Motionär |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av Coco Padel |
Beskrivning från tillverkare
Ett handgjort, dropformad padelracket med starkt fokus på förfinade detaljer och modig, uttrycksfull design. RC FOUR har en ram av kolfiber och glasfiber kombinerad med en EVA-kärna — vilket ger en kraftfull men förlåtande känsla som passar spelare på alla nivåer. Designad för dem som vill sticka ut med självförtroende, både i prestation och karaktär.
Utskrift från www.racketguide.com
















