ACA - BAHIA 2 2024
(3 Reviews)
Specifications
| Information from the manufacturer | |
|---|---|
| Rec. price | 230,00 € Manufacturer's suggested retail price The price is a recommendation from the manufacturer and therefore probably does not match the prices in all markets. |
| Year of launch | 2024 |
| Weight | 360 - 375 g |
| Form | Teardrop |
| Balance point | Medium |
| Frame profile | 38 mm |
| Frame - material | Carbon fiber |
| Surface layer - type | Textured |
| Surface layer - firmness | Hard |
| Surface layer - material | 12K Carbon Fiber |
| Core - firmness | Medium |
| Core - material | EVA Fusion |
| Type of player | Exerciser, Competition |
| Target group | Adult |
| Verified | Information verified by ACA |
Description from manufacturer
The queen of versatility, the BAY with its drop shape, balanced weight, and large sweet spot is a racket that performs wonderfully in all aspects, whether in defense, at the volley, a smash or vibora, the result will surprise you.
Printout from www.racketguide.com
Reviews
3.0(from 3 Reviews)
Some reviews may have been translated into your chosen language
3
"gashjdkf", Man 44 year
Level: advanced (have paddle elbow)
xdhfjkgluydudy
2026-04-29, 11:46
2
Man 37 year
Level: advanced
No, thank you.
2026-02-24, 17:46
4
"Zak", Man 17 year
Level: amateur
-
2026-04-23, 17:53
















