ZERV - SWIFT ELITE CTRL 2024
(3 Omdömen)
Jämför priser
Klicka på en butik för att gå vidare
Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | kr 1 780,00 Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2024 |
| Vikt | 360 - 370 g |
| Form | Rund |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Ruggad |
| Ytskikt - fasthet | Medel |
| Ytskikt - material | 3K kolfiber |
| Kärna - fasthet | Mjuk |
| Kärna - material | Black Pro EVA Soft |
| Speltyp | Motionär |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av ZERV |
Beskrivning från tillverkare
Är du spelaren som föredrar kontroll och precision framför allt? Då är ZERV Swift Elite CTRL det perfekta valet! Detta padelrack kombinerar ett runt huvud, en medelbalans, en mjuk kärna och en vikt på mellan 360 och 370 gram. Dessutom är racketen tillverkad av de finaste materialen och fylld med teknologier! 3K Carbon är materialet som används för racketens yta. Detta resulterar i en stark yta med en suverän känsla och massor av precision. Black Pro EVA Soft är den mjuka EVA-kärnan som ger fantastisk bollkänsla, kontroll och bollhastighet. Rough Surface Control är den grova ytan som ger mycket bollkänsla, kontroll och spinn. Vibration Absorption System är teknologin som minskar oönskade vibrationer och ökar spelkomforten. Slutligen har stor vikt lagts vid designen - så att du ser riktigt skarp ut på banan!
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
2.5(från 3 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
2
Man 38 år
Nivå: motionär
För hård, upplever den så stum att jag får ingen respons alls. Det går inte att trycka på någonting utan är svårt att slå hårt
2025-11-06, 21:57
2
Man 38 år
Nivå: motionär
Lite väl hård och svår att trycka på lite hårdare
2025-11-06, 21:50
3
"Tarp", Man 51 år
Nivå: motionär
-
2025-08-27, 15:48














