STARVIE - TITANIA ULTRA SPEED SOFT LITE 2025
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som StarVie - Titania Ultra Speed Soft Lite 2025:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 1.590,00 kr. Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2025 |
| Vikt | 340 - 365 g |
| Form | Rund |
| Balanspunkt | Låg |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | 3K Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Ruggad |
| Ytskikt - fasthet | Mjukt |
| Ytskikt - material | Kolfiber + glasfiber |
| Kärna - fasthet | Mjuk |
| Kärna - material | EVA Soft |
| Speltyp | Nybörjare, Motionär |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av StarVie |
Beskrivning från tillverkare
StarVie Titania Ultra Speed Soft Lite 2025 är ett idealiskt rack för dem som föredrar ett lätt, bekvämt och hanterbart alternativ utan att förlora kontroll eller precision. Tillverkad med glasfiber och kolfiber samt en EVA Soft gummikärna tillsammans med moderna teknologier, ger detta rack en känsla av smidigt och snabbt spel, perfekt för dem som vill höja sin spelstandard med ett snabbt och effektivt rack.
Utskrift från www.racketguide.com














