STARVIE - AQUILA 2025
(6 Omdömen)
Jämför priser
Klicka på en butik för att gå vidare
Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 1.610,00 kr. Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2025 |
| Vikt | 350 - 385 g |
| Form | Dropp |
| Balanspunkt | Hög |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | 3K Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Mönstrad |
| Ytskikt - fasthet | Medel |
| Ytskikt - material | 3K Kolfiber |
| Kärna - fasthet | Mjuk |
| Kärna - material | EVA Soft 30 |
| Speltyp | Motionär |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av StarVie |
Beskrivning från tillverkare
Den sticker ut för att vara ett bekvämt padelracket, som erbjuder bra känsla på banan med en perfekt balans mellan kraft, kontroll och rebound. Dess hanterbarhet är också överraskande tack vare densiteten av Soft 30-gummi i kärnan. Den är utformad för offensiva spelare på medelnivå, som letar efter bra acceleration och bra luftspel.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
3.0(från 6 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
4
"Massimo", Man 56 år
Nivå: motionär (har padelarmbåge)
Utmärkt i försvar och mångsidig
2025-11-23, 11:16
2
Man 23 år
Nivå: avancerad
Det är mjukt, jag saknar kraft.
2025-11-04, 18:19
2
"daw", Man 44 år
Nivå: motionär
ingen ström
2026-01-27, 14:37
3
"Drew", Man 43 år
Nivå: nybörjare
Ingen kraft
2025-09-23, 13:32
4
"Alex Hingeberg", Man 23 år
Nivå: motionär
-
2025-11-02, 21:51
3
Man 23 år
Nivå: motionär
-
2025-10-24, 11:37








