SIUX - TRILOGY GO 5 2025
(2 Omdömen)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns butiker i andra regioner som säljer det här racket:
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Siux - Trilogy Go 5 2025:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 1.080,00 kr. Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2025 |
| Vikt | 355 - 375 g |
| Form | Rund |
| Balanspunkt | Låg |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Hybrid - kolfiber och glasfiber |
| Ytskikt - typ | Mönstrad |
| Ytskikt - fasthet | Medel |
| Ytskikt - material | 3K Alumesh - aluminiserad kolfiber |
| Kärna - fasthet | Mjuk |
| Kärna - material | EVA Soft |
| Speltyp | Nybörjare, Motionär |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av Siux |
Beskrivning från tillverkare
Om du är en mellanliggande spelare som letar efter ett bekvämt, hanterbart och precist padelracket är den nya Siux Trilogy Go 5 något för dig. Dess runda form och låga balans främjar absolut kontroll, vilket gör det till det perfekta racket för dem som vill förbättra sin teknik och ta kontroll över varje poäng från banans baksida. Dess ytor består av 3K Alumesh fiber, ett flexibelt material som ger utmärkt bollutgång med liten ansträngning. Den hybridramen (50 % kolfiber och 50 % glasfiber) balanserar styrka och hanterbarhet. Dess EVA Soft gummikärna ger en mjuk känsla, perfekt för att minimera vibrationer och erbjuda en stor komfortkänsla vid varje träff. Allt detta kompletteras med en glänsande finish som förbättrar dess moderna design.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
3.5(från 2 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
3
Man 35 år
Nivå: motionär
Välgjord, stor sweet spot. I efterhand, efter ungefär 6 månaders användning, skulle jag ha föredragit en grov yta istället för en slät.
2025-11-15, 21:39
4
"Mario", Man 38 år
Nivå: motionär
-
2026-02-01, 19:38




















