SIUX - TRILOGY 3 CONTROL 2023
(16 Omdömen)
Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | £280.00 Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2023 |
| Vikt | 355 - 375 g |
| Form | Rund |
| Balanspunkt | Låg |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Ruggad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 24K kolfiber silver |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | EVA |
| Speltyp | Motionär, Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av Siux |
Beskrivning från tillverkare
En av SIUX mest populära modeller: Siux Trilogy 3 Control 2023! Träffytan är gjord av 24K Silver kolfiber för en ökad sweetspot och kraft. Den låga balansen ger dig ökad kontroll och kärnan är medelhård med en fantastisk återhämtningskapacitet efter varje slag, vilket hjälper till att styra bollen där du vill lägga den.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
3.5(från 16 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
2
"Juan", Man 52 år
Nivå: motionär
Jag saknar mer fart...eftersom jag nu spelar lite bättre och mina slag och volleys blir korta.
2025-10-22, 22:06
4
"Bob", Man 57 år
Nivå: motionär
Brist på kraft men lätt att kontrollera, förlåtande när jag missar sweetspot och inga problem med min arm.
2026-01-25, 17:23
4
Man 31 år
Nivå: motionär
Jag gillar den, men jag skulle vilja ha mer kraft utan att förlora kontrollen, att den är lättare och mer sträv.
2025-12-23, 14:01
3
Man 49 år
Nivå: motionär
Bra kontroll men lite för lite power i slagen.
2024-10-28, 18:05
3
"Juan", Man 52 år
Nivå: avancerad
Jag letar efter ett racket med mer bollutgång.
2025-10-25, 19:31
4
Man 53 år
Nivå: avancerad
Det är okej men åt det mjukare hållet.
2025-10-23, 19:46
















