SANE - IMPRONTA 5.3 SOFT PLUS 2021
(1 omdöme)
Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 1.700,00 kr. Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2021 |
| Vikt | 355 - 375 g |
| Form | Dropp |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber 50% + glasfiber 50% |
| Ytskikt - typ | Slät |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 12K kolfiber |
| Kärna - fasthet | Mjuk |
| Kärna - material | Polyeten |
| Speltyp | Motionär |
| Målgrupp | Okänt värde |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Sane |
Beskrivning från tillverkare
Impronta 5.3 Soft Plus är ett lämpligt racket att utvecklas med om man är ny inom sporten. Racket har en lite mjukare kärna för ökad kontroll och känsla i slagen, tillsammans med en stor sweetspot och en centrerad balans får vi ett lättmanövrerat rack.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
4.0(från 1 omdöme)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
4
Kvinna 29 år
Nivå: nybörjare
-
2025-09-30, 09:37


