SANE - IMPRONTA 5.3 MAX PRO COMPACT 2021
(1 omdöme)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Sane - Impronta 5.3 Max Pro Compact 2021:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | $350.00 Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2021 |
| Vikt | 355 - 370 g |
| Form | Dropp |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Ruggad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 8K kolfiber |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | EVA soft 30 |
| Speltyp | Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Sane |
Beskrivning från tillverkare
Impronta Max Pro Compact är ett lite hårdare rack för dig som gillar att kicka ut bollen ur buren. Här har man lagt stort focus på kraft då man valt att kombinera en 8K yta tillsammans med den lite hårdare kärnan EV30.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
4.0(från 1 omdöme)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
4
Man 53 år
Nivå: motionär
-
2023-07-21, 14:07














