NOX - X ONE SILHOUETTE 2025
(2 Omdömen)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Nox - X One Silhouette 2025:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 620,00 kr. Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2025 |
| Vikt | 350 - 365 g |
| Form | Rund - Oversized |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Slät |
| Ytskikt - fasthet | Mjukt |
| Ytskikt - material | 3K kolfiber + glasfiber |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | HR3 |
| Speltyp | Nybörjare, Motionär |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av Nox |
Beskrivning från tillverkare
Den perfekta racket för nybörjare och medelspelare. X-ONE Silhouette är ett överdimensionerat runt padelracket, designat för att erbjuda en förlängd sweet spot som förbättrar kontroll och precision i varje slag. Dess struktur kombinerar kolfiber och glasfiber 3K, vilket ger styrka och en balanserad känsla, medan dess HR3-kärna optimerar kraft och komfort i spelet. Med en vikt på 350 - 365 g och en tjocklek på 38 mm, möjliggör den en smidig och säker hantering. Idealisk för slag med båda händerna, garanterar stabilitet i varje rörelse. Dess glansiga finish ger en sofistikerad stil utan att kompromissa med prestandan. Upptäck X-ONE Silhouette och spela med självförtroende i varje slag.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
3.5(från 2 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
4
"Sara", Kvinna 42 år
Nivå: motionär
Kontrollen går lite ur händerna, den har bra bollavskjutning, men enligt min smak är den för tung.
2026-02-07, 16:22
3
Man 39 år
Nivå: motionär
-
2025-11-05, 02:00














