NOX - D13 12K 2025
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Nox - D13 12K 2025:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 200,00 € Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2025 |
| Vikt | 360 - 375 g |
| Form | Dropp |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Ruggad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 12K Kolfiber |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | Black EVA Multilayered |
| Speltyp | Motionär |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Nox |
Beskrivning från tillverkare
NOX D13 12K 2025 är ett avancerat padelracket i droppform för spelare som vill ha en balanserad mix av kraft, kontroll och spinn. Racketet har slagytor i 12K kolfiber och en stabil kolfiberram, vilket ger en robust konstruktion med precision och kraft i offensiva slag. Den medel–hårda MLD Black EVA-kärnan erbjuder en responsiv bollutgång som är både komfortabel och kraftfull, och den strukturerade dubbelgrova ytan med kombination av sand och 3D-finish ger extra möjligheter till spinn i kluriga skurna slag. Med medelbalans och hanterbar vikt fungerar D13 väl både vid nätet och från bakplan, och är särskilt lämpad för avancerade spelare med offensiv spelstil som vill ha ett allsidigt racket för matchspel.
Utskrift från www.racketguide.com
















