KUIKMA - PR 990 PRECISION 2022
(21 Omdömen)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Kuikma - PR 990 PRECISION 2022:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 100,00 € Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2022 |
| Vikt | 375 g |
| Form | Rund |
| Balanspunkt | Låg |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Ruggad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 12K kolfiber + glasfiber |
| Kärna - fasthet | Hård |
| Kärna - material | Black EVA |
| Speltyp | Motionär |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Kuikma |
Beskrivning från tillverkare
Racketen PR 990 Precision är modellen för dig som söker ett mycket prisvärt kontrollracket. Hård kärna i kombination med den runda formen och låga balansen ger ett härligt allroundracket. Kuikma-racketarna säljs på Decathlon. Kuikma PR990 har godkänts av Horacio Alvarez Clementi. Med hjälp av sin expertis (f.d. nr 1 i världen och internationell tränare), har Horacio hjälpt dem med flera produkttester.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
3.5(från 21 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
3
"Anthony", Man 40 år
Nivå: motionär
Mår bra, rättvis i allt
2026-01-16, 22:49
3
"Tiago", Man 37 år
Nivå: avancerad
Låg saldo
2025-05-15, 18:29
3
Man 53 år
Nivå: motionär (har padelarmbåge)
---
2023-11-23, 19:28
3
Man 47 år
Nivå: motionär
Hårt
2025-12-31, 09:37
3
"Tiago", Man 37 år
Nivå: avancerad
Bra
2025-05-13, 22:07
3
Man 30 år
Nivå: motionär
.
2025-11-05, 22:05













