KOMBAT - ETNA 2.5 2026
(2 Omdömen)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns butiker i andra regioner som säljer det här racket:
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Kombat - Etna 2.5 2026:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 1.390,00 kr. Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2026 |
| Vikt | 360 - 370 g |
| Form | Diamant |
| Balanspunkt | Hög |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Mönstrad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 12K kolfiber |
| Kärna - fasthet | Hård |
| Kärna - material | Black EVA Pro |
| Speltyp | Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av Kombat |
Beskrivning från tillverkare
Vi presenterar Kombat Etna, det perfekta racket för de spelare som vill ta sitt spel till nästa nivå. Inspirerad av den ohejdbara kraften från vulkanen Etna, är detta diamantformade racket designat för offensiva spelare som föredrar att dominera varje poäng från attacken. Med en hög balans och en kärna av hög hårdhet, är Kombat Etna perfekt för dem som vill ge snabbhet och kraft i varje slag, samtidigt som de maximerar kontrollen i kritiska situationer. Om du är en ambitiös spelare som inte nöjer sig med mindre än maximal kraft, är Etna redo att frigöra hela sin potential i dina händer.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
3.0(från 2 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
3
"Julia", Kvinna 40 år
Nivå: nybörjare
Mycket bra potential men mycket lite kontroll
2026-02-05, 14:05
3
"David", Man 31 år
Nivå: avancerad
:
2025-12-27, 15:17

















