JOMA - ST BLAST JUANLU ESBRI 2025
(7 Omdömen)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Joma - ST Blast Juanlu Esbri 2025:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | £280.00 Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2025 |
| Vikt | 350 - 360 g |
| Form | Hybrid |
| Balanspunkt | Hög |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Mönstrad |
| Ytskikt - fasthet | Medel |
| Ytskikt - material | Glasfiber 67% + 12K kolfiber FLEXSHIELD 33% |
| Kärna - fasthet | Hård |
| Kärna - material | FLEXO Black EVA |
| Speltyp | Motionär, Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av Joma |
Beskrivning från tillverkare
Ny paddelmodell utvecklad för professionella spelare (medel- och avancerad nivå) som söker kraft och precision. Den har en hybridform och utmärker sig för sin mycket bekväma känsla och sköna bollträff. Dessutom hjälper dess stora sweet spot och medelhöga balans vid luft- och offensiva slag. Kraft och effektivitet testad och godkänd av Atria-laboratoriet. Det är en lätt paddel och mycket hanterbar i snabba rörelser. Ytan är gjord av FLEXSHIELD 12k kolfiber, vilket säkerställer motstånd och hög prestanda. Denna del innehåller ROTATION-teknologi, en 3D-finish som underlättar kraft vid slag. Den har också VIBRA-OUT-systemet för att minska vibrationer och uppnå större komfort i spelet. FLEXO Black EVA-kärna, som ger ett utmärkt svar vid bollträff. Likaså har hålmönstret noggrant utformats för att öka motståndet i kärnan. EXO COUNTER-ramen erbjuder stabilitet och hållbarhet, vilket gör den till ett pålitligt verktyg för krävande spel. Och dess balans gör att slag blir mer explosiva, särskilt i avslutningar.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
5.0(från 7 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
5
"Flavio Latini", Man 40 år
Nivå: motionär
Mycket generös racket, mycket stor sweet spot, bra bollutkast och något torr känsla. Lätthanterlig och kraftfull. Bra spin.
2026-01-29, 16:16
5
"August", Man 18 år
Nivå: avancerad
som en bra blandning mellan kraft och kontroll i försvaret
2026-02-06, 09:15
5
"August", Man 18 år
Nivå: elit
Jag tycker bara om det eftersom det är mycket hanterbart.
2026-02-06, 14:58
5
"August", Man 18 år
Nivå: elit (har padelarmbåge)
Det är väldigt bra
2026-02-15, 12:38
5
"Uffe", Man 31 år
Nivå: avancerad
Bra
2025-11-05, 21:27
5
Man 18 år
Nivå: elit
-
2026-03-06, 15:03




