HIROSTAR - REDSTONE 2024
(1 omdöme)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns butiker i andra regioner som säljer det här racket:
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Hirostar - Redstone 2024:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 1.500,00 kr. Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2024 |
| Vikt | 365 - 380 g |
| Form | Diamant |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Ruggad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 18K Kolfiber |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | Black EVA HR7 |
| Speltyp | Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Hirostar |
Beskrivning från tillverkare
Hirostar Redstone 2024 är en diamantformad padelracket utformad för att leverera extrem kraft och styvhet – hela konstruktionen har dubbelt lager av 18K-kolfiber, vilket gör den till den hårdaste modellen i Hirostar-sortimentet. Den är framtagen för avancerade och professionella spelare som vill maximera slagkraften. Trots sin aggressiva konstruktion har racketen en konvex anti-vibrationsbrygga som effektivt dämpar stötar och skyddar armbåge och axel. Ytan har en glansig finish med 3D-relief, vilket skapar en ruggad känsla för bättre grepp.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
3.0(från 1 omdöme)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
3
Man 56 år
Nivå: avancerad
-
2026-02-17, 07:55














