FZ FORZA - CHAMPION POWER 2025
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som FZ Forza - Champion Power 2025:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 1.490,00 kr. Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2025 |
| Vikt | 350 - 365 g |
| Form | Diamant |
| Balanspunkt | Hög |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | 12K Grafit |
| Ytskikt - typ | Mönstrad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 12K Grafit |
| Kärna - fasthet | Hård |
| Kärna - material | EVA Hard |
| Speltyp | Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av FZ Forza |
Beskrivning från tillverkare
FZ FORZA Champion Power är en av våra toppmodeller. Diamantformen och tungt huvudbalans ger mycket kraft, men du får också perfekt kontroll med kombinationen av den matta ytan och hård EVA. Detta racket är gjort av 100% vävd grafit 12K och med skydd på toppen.
Utskrift från www.racketguide.com















