ENEBE - AEROX 7.2 CARBON RELOADED 2024
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns butiker i andra regioner som säljer det här racket:
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Enebe - Aerox 7.2 Carbon Reloaded 2024:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 190,00 € Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2024 |
| Vikt | 355 - 370 g |
| Form | Dropp |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Slät |
| Ytskikt - fasthet | Medel |
| Ytskikt - material | 3K kolfiber |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | Black EVA HR3 |
| Speltyp | Motionär |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av Enebe |
Beskrivning från tillverkare
Aerox 7.2 Carbon Reloaded-racketen kommer med en förnyad minimalistisk design samtidigt som den behåller sina tekniska egenskaper. En racket som tack vare sitt högåterhämtningsskum möjliggör slag med stor kraft samtidigt som stabiliteten bibehålls och handledsskador förhindras.
Utskrift från www.racketguide.com

















