DROP SHOT - PREMIUM 1.0 2021
(2 Omdömen)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Drop Shot - Premium 1.0 2021:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 1.800,00 kr. Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2021 |
| Vikt | 360 - 380 g |
| Form | Rund - Oversized |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Mönstrad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 24K Kolfiber |
| Kärna - fasthet | Hård |
| Kärna - material | EVA pro |
| Speltyp | Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Drop Shot |
Beskrivning från tillverkare
Känn dig unik! Denna racket är framtagen med den mest avancerade tekniken för att ge dig full kontroll på banan. Genom att förena material och teknik, och med hjälp från Juan Martín Díaz, erbjuder den en enastående spelupplevelse.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
3.0(från 2 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
2
"Stian", Man 46 år
Nivå: avancerad
Rund, lite power. God kontroll og skonsam mot armbågen.
2023-09-30, 21:33
4
Man 48 år
Nivå: avancerad (har padelarmbåge)
-
2023-04-04, 20:36














