DROP SHOT - HERITAGE 2.0 2021
(5 Omdömen)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Drop Shot - Heritage 2.0 2021:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 240,00 € Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2021 |
| Vikt | 360 - 380 g |
| Form | Diamant |
| Balanspunkt | Hög |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Mönstrad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 24K Kolfiber |
| Kärna - fasthet | Hård |
| Kärna - material | EVA pro |
| Speltyp | Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Drop Shot |
Beskrivning från tillverkare
Drop Shot Heritage 2.0 tillför kraft till ditt spel. Denna diamantformade padelracket har en förhöjd sweet spot, vilket ökar hastigheten. Samtidigt behövs god teknik för att hantera racketen. Kombinationen av vikt och diamantform gör den perfekt för skickliga spelare. Geometrin och materialvalet garanterar optimal kontroll. Därtill reducerar ett silikongrepp vibrationer.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
3.0(från 5 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
4
Man 52 år
Nivå: avancerad
Aningen liten sweetspot, för lite kick.
2023-10-25, 22:25
5
Man 39 år
Nivå: avancerad
-
2024-01-30, 07:53
2
Man 31 år
Nivå: avancerad
-
2023-07-27, 21:53
1
Man 34 år
Nivå: avancerad
-
2023-07-27, 21:51
4
Man 35 år
Nivå: motionär
-
2023-02-26, 16:41














