COCO PADEL - RC ONE 2023
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Coco Padel - RC One 2023:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | £130.00 Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2023 |
| Vikt | 350 - 370 g |
| Form | Dropp |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | 80% glasfiber + 20% kolfiber |
| Ytskikt - typ | Mönstrad |
| Ytskikt - fasthet | Medel |
| Ytskikt - material | 3K Kolfiber |
| Kärna - fasthet | Mjuk |
| Kärna - material | EVA Soft Foam |
| Speltyp | Motionär |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av Coco Padel |
Beskrivning från tillverkare
En premiumkontrollorienterad padelracket designad för spelare som uppskattar kompromisslösa detaljer och en djärv, minimalistisk design. RC ONE levererar stabilitet, kontroll och noggrannhet genom sin droppform och balanserade konstruktion — idealisk för spelare som vill diktera tempot med självförtroende och finess.
Utskrift från www.racketguide.com
















