CARTRI - HAMMER 2021
(1 omdöme)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Cartri - Hammer 2021:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 2.100,00 kr. Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2021 |
| Vikt | 355 - 375 g |
| Form | Rund |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Mönstrad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 18K Kolfiber |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | EVA soft 13 |
| Speltyp | Motionär, Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Cartri |
Beskrivning från tillverkare
Racket av hög kvalitet för dig som söker den perfekta balansen mellan kraft och kontroll. Material av högsta klass och stor sweet spot och hållbarhet för den allsidiga spelaren.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
4.0(från 1 omdöme)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
4
"Glioup", Man 43 år
Nivå: motionär
Trevlig hantering
2025-07-23, 22:13














