BLACK CROWN - PATRON EVOLUTION 2024
(2 Omdömen)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns butiker i andra regioner som säljer det här racket:
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Black Crown - Patron Evolution 2024:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 2.350,00 kr. Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2024 |
| Vikt | 355 - 370 g |
| Form | Hybrid |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Ruggad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 24K Kolfiber |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | 3xPlay EVA |
| Speltyp | Tävling |
| Målgrupp | Vuxen, Junior |
| Verifierad | Information verifierad av Black Crown |
Beskrivning från tillverkare
Designad för spelare som söker enastående prestanda och personlig känsla, Black Crown Patron Evolution förenar avancerad teknik med banbrytande material. Formen är Hybrid. Med 3xpley EVA-teknologi i kärnan ger det racket en unik och skön spelupplevelse; Med två olika hårdheter av EVA-kärnan, hårdare på utsidan och mjukare på insidan.
Upplev hållbarhet och styrka med kombinationen av två lager glasfiber och ett lager av 24k kol. Dessa material ger en solid grund för jämn prestanda på banan. Med en anti-vibrator på sidan av racket, minimeras vibrationer. Distinkt sandliknande grov yta, sandspin, ger exceptionellt grepp av bollen. Upptäck en högre nivå av prestanda och anpassning med Black Crown Patron Evolution padelracket.
Upplev hållbarhet och styrka med kombinationen av två lager glasfiber och ett lager av 24k kol. Dessa material ger en solid grund för jämn prestanda på banan. Med en anti-vibrator på sidan av racket, minimeras vibrationer. Distinkt sandliknande grov yta, sandspin, ger exceptionellt grepp av bollen. Upptäck en högre nivå av prestanda och anpassning med Black Crown Patron Evolution padelracket.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
3.0(från 2 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
2
Man 26 år
Nivå: avancerad
Bra
2024-12-08, 05:00
4
"asd", Man 28 år
Nivå: avancerad
wer
2026-02-28, 13:06






