SIUX - DIABLO PRO 4 2025
(12 Omdömen)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns butiker i andra regioner som säljer det här racket:
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Siux - Diablo Pro 4 2025:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 340,00 € Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2025 |
| Vikt | 355 - 375 g |
| Form | Hybrid |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | 3K Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Slät |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 18K carbon fiber textreme |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | EVA |
| Speltyp | Motionär, Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av Siux |
Beskrivning från tillverkare
Upptäck den revolutionerande tekniken inom padel med Siux Diablo Pro 4 2025! Denna racket erbjuder en optimal blandning av mångsidighet och precision, speciellt designad för att ge både proffs och erfarna spelare en enastående spelupplevelse. Ytmaterial: 18K Textreme-kolfiber för exceptionell hållbarhet och snabb respons vid bollträffar. Kärna: EVA-kärna som ger förbättrad komfort och kontroll. Form & Balans: Hybriddesign med medelbalans, vilket ger en perfekt mix av kraft och kontroll. Ram: Tillverkad av 3K kolfiber för en stabil, hållbar och bekväm upplevelse. Vikt: 355–375 gram för optimal manövrering. Siux Diablo Pro 4 vänder sig till spelare som vill ta sitt spel till nästa nivå med stilren design och hög prestanda. En del av Siux 2025-kollektionen, finns tillgänglig nu. Ta möjligheten att förbättra ditt spel med en av de främsta racketarna på marknaden!
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
3.5(från 12 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
4
Man 57 år
Nivå: avancerad
Bra försvar, bra passning, bra sweetspot. Ger mindre hjälp uppåt.
2026-01-18, 21:32
4
"Mario", Man 49 år
Nivå: avancerad (har padelarmbåge)
Inte illa vad gäller mjukhet, känsla och precision, men för tung.
2025-11-24, 19:42
3
"Michael", Man 26 år
Nivå: nybörjare
Det ger mig den kontroll jag sökte men brister lite i kraft.
2025-11-26, 08:43
4
"LA", Man 29 år
Nivå: elit
Lätt och kraftfull
2025-11-14, 10:37
4
"Gianni", Man 52 år
Nivå: avancerad
Hanterbar
2025-12-07, 23:51
3
"Alessio", Man 28 år
Nivå: avancerad
Tillfredsställande
2025-11-25, 17:07

















