SHOOTER - STEALTH AZUL 2021
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Shooter - Stealth Azul 2021:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 1.870,00 kr. Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2021 |
| Vikt | 351 - 375 g |
| Form | Hybrid - Oversized |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | 3K Kolfiber + Basalt |
| Ytskikt - typ | Mönstrad |
| Ytskikt - fasthet | Mjukt |
| Ytskikt - material | 3K kolfiber + glasfiber |
| Kärna - fasthet | Hård |
| Kärna - material | Hybrid |
| Speltyp | Motionär, Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Shooter |
Beskrivning från tillverkare
Padelspelare som vill öka bollens effekt i sina skurna och toppade slag kommer att upptäcka vad det innebär att spela på en annan nivå med padelracketen SHOOTER PADEL STEALTH. Ett välbalanserat och kraftfullt padelracket. Ytan på detta professionella padelracket SHOOTER PADEL STEALTH är av 3K kolfiber och glasfiber och har en tubulär ram av 100% 3K karbon och basalt. Dess exklusiva MIX-OVERSIZE-form från SHOOTER PADEL kommer särskilt att uppskattas av de spelare som söker en hög nivå av kontroll och största kraft. Dessutom kommer teknologin MICRO ROUGHNESS, med en medelgrov yta, att ge fantastiska effekter och kontroll i lyfta och skurna slag. STEALTH har dessutom en centrerad och mycket stor sweet spot. Upptäck SHOOTER PADEL STEALTH-sortimentet och välj den version du föredrar bland dess färger grön-gul eller blå-fuchsia. SHOOTER PADEL är 100% tillverkad nationellt och är designad med en speciell anti-vibrationsteknik för att undvika skador. Tillverkningsprocessen möjliggör även anpassning av varje racket med spelarens namn*, så att du inte hittar ett likadant racket på banan.
Utskrift från www.racketguide.com








