SANE - AGGRESSOR EVOLUTION HYBRID OMEGA 2025
(6 Omdömen)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Sane - Aggressor Evolution Hybrid Omega 2025:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | $340.00 Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2025 |
| Vikt | 351 - 375 g |
| Form | Hybrid |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Mönstrad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 12K Twill Kolfiber |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | Pro Reactive |
| Speltyp | Motionär, Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av Sane |
Beskrivning från tillverkare
Aggressor Evolution Omega utmärker sig med sin hybrida droppform till rund form, designad för att erbjuda en optimal balans som kombinerar kontroll och kraft i varje slag. Tillverkad med 12K twill-kolfiber och vårt nya PRO REACTIVE-gummi, ger detta racket en snabb bollutgång tillsammans med en medelhård känsla som tillfredsställer både aggressiva spelare och de som söker precision. Dess exklusiva EXA-HOLES perforeringsmönster garanterar en idealisk fördelning av sweet spot, vilket maximerar prestanda och komfort vid varje träff. Dessutom innehåller den nya kollektionen ett innovativt reliefmönster som är direkt gjutet i ytan, vilket ger racketen en mycket intensiv abrasivitet, som möjliggör att skapa oöverträffade effekter med stor lätthet och kontroll.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
4.5(från 6 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
4
"Mauro", Man 57 år
Nivå: avancerad
Konsekvent från baslinjen och vid volleyslag. Kanske inte för smidig.
2026-01-04, 08:11
5
"Mauro", Man 57 år
Nivå: motionär
Mångsidig, mycket solid från baslinjen och vid nätet.
2026-02-07, 14:56
4
Man 42 år
Nivå: motionär
Mycket vacker
2026-02-16, 19:10
5
"Mauro", Man 39 år
Nivå: avancerad
Ggd
2025-11-23, 08:52
4
Man 50 år
Nivå: motionär
-
2026-02-01, 11:50
4
Man 50 år
Nivå: motionär
-
2026-01-21, 17:34














