ROYAL PADEL - R ACE 2025
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Royal Padel - R Ace 2025:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 350,00 € Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2025 |
| Vikt | 365 - 380 g |
| Form | Diamant |
| Balanspunkt | Hög |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | 3K Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Ruggad |
| Ytskikt - fasthet | Medel |
| Ytskikt - material | 3K kolfiber |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | EVA Mid HARD |
| Speltyp | Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av Royal Padel |
Beskrivning från tillverkare
Den nya R ACE 2025 kommer fulladdad med KRAFT! Utvecklad tillsammans med våra professionella spelare, har vi infört det nya EVA MID HARD-gummit inuti för att göra den något hårdare än sin föregångare. Mer dominerande i luftspel, mer dominerande i anfall och ett djur vid smashen! Ännu ett år har Roger Aromí valt R ACE 2025 för att tävla i Premier Padel-cirkusen och i den högsta kategorin av spansk padel. Racketens ytor och ram är 100% tillverkade av 3K kolfiber för att öka motståndskraften och hållbarheten utan att tappa hanterbarheten. Under 2025 behåller vi diamantformen och den höga balansen som visat så goda resultat de senaste åren. R ACE 2025 är utrustad med teknologin Total Rough Spin för att ge mer spinneffekt på dina slag och bibehålla en bekväm bollkänsla. Så om du letar efter ett racket för att dominera spelet och vara extremt aggressiv vid nätet, är R ACE 2025 ditt idealiska racket! För denna säsong tillverkar vi detta racket i en viktintervall mellan 365 och 380 gram. Kom ihåg att vi på Royal Padel väger alla våra racketar individuellt så att du kan välja den vikt som passar dig bäst. Detta racket har sin lätta version för de spelare som söker ett kraftfullt men lätt racket.
Utskrift från www.racketguide.com
















