ROYAL PADEL - M27 R ACE 2025
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns butiker i andra regioner som säljer det här racket:
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Royal Padel - M27 R Ace 2025:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 350,00 € Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2025 |
| Vikt | 365 - 380 g |
| Form | Diamant |
| Balanspunkt | Hög |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | 3K Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Ruggad |
| Ytskikt - fasthet | Medel |
| Ytskikt - material | 3K Kolfiber |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | Polyeten + EVA |
| Speltyp | Motionär, Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av Royal Padel |
Beskrivning från tillverkare
Den nya R ACE 2025 är fullspäckad med KRAFT! Utvecklad med våra professionella spelare, har vi integrerat det nya EVA MID HARD-gummit för att göra det lite hårdare än dess föregångare, mer dominerande i luftspelet, ännu starkare i attack och ett odjur i avslutningen! Ännu ett år har Roger Aromi valt R ACE 2025 för att tävla i Premier Padel-cirkusen och i den högsta kategorin av spansk padel. Ytorna och ramens av racketen är gjorda av 100 % 3K Carbon för att öka styrkan och hållbarheten hos racketen utan att tappa hanterbarhet. Detta 2025 behåller vi diamantformen och den höga balansen som har gett så bra resultat de senaste åren. R ACE 2025 är avslutad med Total Rough Spin-teknologi för att ge mer spin till dina slag och bibehålla en bekväm bollkänsla. Så, om du letar efter ett racket för att dominera spelet och vara extremt aggressiv vid nätet, är R ACE 2025 ditt idealiska racket! ¡la R ACE 2025 es tu pala ideal! För denna säsong tillverkar vi detta racket i en viktspann mellan 365 och 380 gram. Kom ihåg att hos Royal Padel väger vi alla våra racketar en efter en så att du kan välja den mest lämpliga vikten för dig. Detta racket har en Lätt version för de spelare som letar efter ett kraftfullt men lätt racket.
Utskrift från www.racketguide.com















