OSAKA - PRO TOUR LTD CONTROL 2023
(2 Omdömen)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Osaka - Pro Tour LTD Control 2023:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 300,00 € Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2023 |
| Vikt | 350 - 370 g |
| Form | Rund |
| Balanspunkt | Låg |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber + Aluminium |
| Ytskikt - typ | Ruggad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 18K carbon fiber textreme |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | SNAP foam |
| Speltyp | Motionär |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Osaka |
Beskrivning från tillverkare
Osaka Pro Tour LTD Control 2023 är ett exklusivt padelracket designat för den erfarna spelaren som prioriterar kontroll. Den runda formen och ett centralt placerat sweetspot ger, tillsammans med en yta i ren kolfiber, fantastisk precision och kontroll. I Osaka's 2023-kollektion är det endast LTD-racketarna som har extra skydd i ramen tack vare 3k kolfiber med ett aluminiumlager. Tillverkat i en begränsad upplaga.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
5.0(från 2 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
5
Kvinna 40 år
Nivå: motionär
-
2026-01-20, 02:54
5
Kvinna 39 år
Nivå: motionär
-
2025-10-21, 00:58
















