DROP SHOT - AXION ATTACK 1.0 LTD 2025
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns butiker i andra regioner som säljer det här racket:
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Drop Shot - Axion Attack 1.0 LTD 2025:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 350,00 € Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2025 |
| Vikt | 360 - 370 g |
| Form | Dropp |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Mönstrad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 24K Kolfiber Twill |
| Kärna - fasthet | Hård |
| Kärna - material | EVA Pro High Density |
| Speltyp | Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Drop Shot |
Beskrivning från tillverkare
Drop Shot Axion Attack 1.0 LTD 2025 är en Limited Edition-variant av Drop Shots offensiva Axion Attack-serie, ofta signerad av proffset Jon Sanz och del av Be Unique-kollektionen. Racketet har en diamantform med medel/hög balans som ger en klar offensiv profil med kraft i smashar och aggressiva slag utan att tappa kontroll. Konstruktionen bygger på en dubbelkolfiberram (Carbon Double Tubular) som ökar styvhet och kraftöverföring, medan slagytorna i 24K Twill-kolfiber levererar responsiv bollkontakt med bra feedback. Den EVA Pro High Density-kärnan ger en stabil träffkänsla med både kraft och kontroll, och den strukturerade 3D-ytan med Smart Holes System förbättrar grepp och möjligheter till spinn. Drop Shot Axion Attack 1.0 LTD 2025 passar avancerade och tävlingsinriktade spelare som vill ha ett offensivt, tekniskt och pålitligt racket med exklusiv design och prestanda.
Utskrift från www.racketguide.com















