COCO PADEL - RC TWO 2023
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Coco Padel - RC Two 2023:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 150,00 € Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2023 |
| Vikt | 350 - 370 g |
| Form | Dropp |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | 80% glasfiber + 20% kolfiber |
| Ytskikt - typ | Mönstrad |
| Ytskikt - fasthet | Medel |
| Ytskikt - material | 3K Kolfiber |
| Kärna - fasthet | Mjuk |
| Kärna - material | EVA Soft Foam |
| Speltyp | Motionär |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av Coco Padel |
Beskrivning från tillverkare
Med 3K-kolfiberyta och en välbalanserad konstruktion på 360 g kombinerar RC TWO kontroll, stabilitet och en generös sweet spot — utvecklad för spelare som värdesätter detaljer och vill uppleva skillnaden i varje slag.
Utskrift från www.racketguide.com
















