BULLPADEL - NEURON MX LTD 2025
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns butiker i andra regioner som säljer det här racket:
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Bullpadel - Neuron MX LTD 2025:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 350,00 € Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2025 |
| Vikt | 355 - 375 g |
| Form | Hybrid |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Mönstrad |
| Ytskikt - fasthet | Medel |
| Ytskikt - material | 3K Carbon Xtend |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | MultiEVA |
| Speltyp | Motionär, Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av Bullpadel |
Beskrivning från tillverkare
På Bullpadel firar vi 55-årsjubileet av padelens skapelse med en ny produktlinje för Mexico Major Premier Padel, inspirerad av de ikoniska mexikanska katrinorna. En hyllning till landet som såg denna sport födas och dess livfulla kultur, full av färg, liv och tradition. Med Neuron, Federico Chingottos racket, får du den enda racket som kan hänga med i det snabba tankesätt med vilket du förutser nästa drag. En racket som är på din nivå, vilket möjliggör en omedelbar och precis respons vid varje slag. Utvecklad av Bullpadel-Lab-teamet och integrerad med den senaste tekniken som Wave System, är denna racket designad för att kontrollera ditt spel och maximera kopplingen mellan ditt sinne och bollen. Prova dess unika känsla och du kommer att känna äkta kontroll i din hand.
Utskrift från www.racketguide.com

















