ARES - NYMPH 2021
(3 Omdömen)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Ares - Nymph 2021:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 190,00 € Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2021 |
| Vikt | 350 - 365 g |
| Form | Dropp |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kevlar |
| Ytskikt - typ | Ruggad |
| Ytskikt - fasthet | Medel |
| Ytskikt - material | 3K kolfiber |
| Kärna - fasthet | Mjuk |
| Kärna - material | EVA soft |
| Speltyp | Motionär, Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av Ares |
Beskrivning från tillverkare
Vikten gör att racket passar extra bra för damspelare på medel eller avancerad nivå. Eller herrspelaren som föredrar
ett lättviktigt racket. Passar en varierad och mångsidig spelare som spelar med medelfart och kontroll.
ett lättviktigt racket. Passar en varierad och mångsidig spelare som spelar med medelfart och kontroll.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
4.5(från 3 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
5
Man 38 år
Nivå: avancerad
-
2025-11-02, 11:49
5
"Julia", Kvinna 25 år
Nivå: motionär
-
2024-01-24, 13:43
4
"Julia Eriksson", Kvinna 24 år
Nivå: motionär
-
2023-11-29, 15:01
















