ACA - PALLADIUM LTD 2024
(2 Omdömen)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som ACA - Palladium LTD 2024:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 270,00 € Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2024 |
| Vikt | 355 - 370 g |
| Form | Diamant |
| Balanspunkt | Hög |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Mönstrad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 12K Kolfiber |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | EVA Fusion |
| Speltyp | Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av ACA |
Beskrivning från tillverkare
Den exklusiva limited edition PALLADIUM LTD anländer, en racket designad för dem som söker kraft utan att ge avkall på kontroll. Dess konstruktion med 100% kolfiberram och 12K kolfiberytor garanterar en fast och hållbar struktur, medan det innovativa Black EVA Fusion 3L-gummit, med varierad densitet, låter dig balansera kraft och precision i varje slag.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
1.5(från 2 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
2
"Pontus", Man 21 år
Nivå: avancerad
Vill hitta nytt
2026-01-20, 20:30
1
Man 18 år
Nivå: motionär (har padelarmbåge)
-
2026-01-26, 08:50
















